donacija 20201

Nikolas Bizel, šef Sekcije operacija za pravosuđe i unutrašnje poslove i reformu javne uprave Delegacije Evropske unije u Bosni i Hercegovini uručio je danas Općoj bolnici „Prim. dr. Abdulah Nakaš“ Sarajevo dva monitora sa EKG-om za praćenje vitalnih funkcija. Ova medicinska oprema je nabavljena donacijom Uvropske unije za borbu protiv pandemije koronavirusa a kroz projekt koji provodi UNDP BiH. Vrijednost donirane opreme iznosi 16 000 KM. Gosp. Bizel se ovom prilikom interesirao za uslove rada u Općoj bolnici , toku radova na Izolatoriju te se zahvalio osoblju na predanom radu uz obećanje da će Evropska unija nastaviti da pomaže BiH.
Evropskoj uniji i UNDP BiH zahvalila se prim. dr. Elma Vukotić, specijalista anesteziolog , kazavši da se radi o vrijednoj medicinskoj opremi koja će pomoći našim pacijentima ali i olakšati rad medicinskom osoblju ove zdravstvene ustanove.
Današnjem događaju je prisustvovala i Ljiljana Pandžić iz Delegacije EU te Dženan Kapetanović i Melisa Durak – UNDP.

donacija 20202