Covid odjel

U Općoj bolnici „ Prim. dr. Abdulah Nakaš“ Sarajevo u Covid odjelu je na hospitalizaciji 107 srednje teških i teških pacijenata. U Jedinici intenzivne njege trenutno su četiri pacijenta .Tokom protekla 24 sata primljeno je 14 a kući je otpušteno 5 pacijenata.
Istovremeno, u centralnom dijelu Bolnice se odvija redovno pružanje usluga necovid pacijentima. Na Urgentnom centru tokom proteklog dana su pregledana 93 pacijenta a ukupno na dalje liječenje u Bolnicu su primljena 42 pacijenta dok je 37 otpušteno kući.
U ovoj zdravstvenoj ustanovi, pored ostalog, jučer je urađena 21 operativni zahvat od kojih su 2 operacije bile hitne.
Od uvođenja 24-satnog radnog vremena Urgentnog centra ( 17. juli.2020.) do jutros u Općoj bolnici je pruženo pola miliona usluga.