20210715 131409

Općina Centar Sarajevo izdvojila je 100 hiljada KM za rekonstrukciju i adaptaciju prostora Odjeljenja za ginekologiju i akušerstvo Opće bolnice "Prim.dr. Abdulah Nakaš".Tim povodom danas su načelnik Općine Centar Srđan Mandić i prof. Ismet Gavrankapetanović, direktora Opće bolnice potpisali protokol o realizaciji transfera navedenih sredstava.
Direktor Gavrankapetanović se zahvalio načelniku Mandiću i Općinskom vijeću na podršci.
"Mi imamo veliki prostor koji nije bio adekvatan i koji od 70-ih godina nije rekonstruisan. Mnogo nam znači ova podrška zahvaljujući kojoj ćemo uveliko podići kvalitet zdravstvene zaštite trudnicama, porodiljama i ostalim pacijentima", naglasio je direktor Gavrankapetanović.
Načelnik Mandić je istakao da će Općina Centar nastaviti podršku zdravstvenom sistemu u skladu sa finansijskim mogućnostima.