111111111111111111111111111111111111

Svečanost povodom uručivanja priznanja
Sarajka Prof. dr. Zulejha Merhemić , ugledna doktorica sa višedecenijskim iskustvom u oblasti radiološke dijagnostike i gostujući profesor na univerzitetima širom svijeta, prošlog mjeseca je, prva u BiH , postala počasna članica Evropskog udruženja neuroradiologa, čija je članica više od 20. godina. Njene kolege ,svijetski stručnjaci, prepoznali su kvalitet i dodijelili su joj ovo veliko priznanje.
Prof. Merhemić, pored toga što je vrhunski stručnjak u svom poslu, ona je i divna osoba ,uvijek spremna pomoći i na usluzi pacijentima i kolegama. Tako je i od početka osnivanja Senata Opće bolnice, savjetodavnog tijela ove ustanove ,koji okuplja istaknute ljekare koji su otišli u mirovinu, aktivni član.
Također, svojim stručnim znanjem svakog ponedjeljka volonterski pomaže mladim kolegama na Odjeljenju za radiologiju ove zdravstvene ustanove.
Inače, polje njenog istraživačkog interesovanja su arteriovenske malformacije, tumori i aneurizme.
Prof. Merhemić je Medicinski fakultet i specijalizaciju završila u Sarajevu ,te nastavila u Beču i drugim velikim bolnicama razvijenog svijeta. Bila je uposlenica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu i Opće bolnice, odakle je otišla u mirovinu. Ostvarila je osebujnu karijeru u oblasti radiologije i nastavlja je uspješano graditi.

2222222222222222222

Opća bolnica čestita prof. dr. Zulejhi Merhemić na ovom priznanju i što na najbolji način predstavlja časni poziv ljekara i profesora ,te Bosnu i Hercegovinu u svijetu.

E uputnica

“HOW TO LIVE A QUALITY LIFE IN OLD AGE”

Agining Oct2024 Page 1