43576890456

Iz Covid odjela Opće bolnice "Prim.dr. Abdulah Nakaš" Sarajevo , u protekla 24 sata je otpušteno devet pacijenata , a na bolničko liječenje su primljena dva.
Jutrošnje ukupno stanje hospitaliziranih u Covid odjelu Opće bolnice iznosi 43 pacijenta, od kojih je troje na intenzivnoj njezi.
Osoblje ove zdravstvene ustanove spremno je za predstojeću imunizaciju od Covid-19. Za ovu svrhu je oformljeno šest timova, koji će vršiti vakcinaciju , a svaki tim je sastavljen od jednog ljekara i jedne medicinske sestre. Također, napravljeni su spiskovi osoba koje se žele vakcinisati, a u Ustanovi je provedena vakcinalna kampanja tokom koje su uposlenicima pojašnjeni benefiti vakcinisanja ,kao i eventualni neželjeni efekti .