cOVtEAM 17032021

Ukupno brojno stanje u Covid odjelu Opće bolnice „Prim. dr. Abdulah Nakaš“ jutros iznosi 161 pacijent. U protekla 24 sata na bolničko liječenje su primljena 23 teška pacijenta, a 17 je otpušteno kući. Nažalost, tri pacijenta su preminula.
U Covid odjelu Opće bolnice na intenzivnoj njezi trenutno je smješteno 13 pacijenata, a 12 je na postintenzivnoj. Na respiratoru su dva pacijenta, a četiri na neinvazivnoj mehaničkoj ventilaciji.
U ne-covid dio Opće bolnice jučer je 35 pacijenata primljeno na hospitalizaciju, a 48 je završilo bolničko liječenje i otpušteni su kući.Ukupno je bilo 1190 pregleda, 22 operacije, a pruženo je 5422 usluge.
Medicinsko i drugo osoblje ulaže maksimalne napore da odgovori svim izazovima trećeg vala pandemije Covid-19, ali i da pruži adekvatnu uslugu i pacijentima koji obolijevaju od drugih bolesti. Zato ponovo apelujemo na naše građane da budu disciplinovani i solidarni i da poštuju preporučene epidemiološke mjere.