20210913 171526

U Covid trijažnoj ambulanti Opće bolnice „ Prim. dr. Abdulah Nakaš“ u protekla 24 sata pregledana je 51 novodijagnosticirana covid-pozitivna osoba, a njih 6 je primljeno na hospitalizaciju.
U Covid odjelu ove zdravstvene ustanove na bolničkom liječenju ukupno je 75 pacijenata, od kojih su 23 na intenzivnoj njezi, 5 pacijenata je na respiratoru-neinvazivnoj mehaničkoj ventilaciji, a 15 na visokom protoku kisika.
U četvrtom valu pandemije Covid-19, u odnosu na treći val je primjećeno da se brže razvija teža klinička slika kod oboljelih pacijenata kojima je potrebna kiseonička potpora.
Istovremeno, osoblje Covid tima Opće bolnice nastavlja sa kontinuiranom edukacijom, a na jutrošnjem sastanku mr.sci.med. dr. Aida Mujaković, specijalista pulmolog, je održala prezentaciju o temi: Inhalacioni Heparin u tretmanu covid pacijenata.

Tokom jučerašnjeg dana u Općoj bolnici je ukupno urađeno 1.392 pregleda i pruženo 6.412 zdravstvenih usluga, a u operacionim salama su urađene 24 operacije. Prethodnog dana u ovoj ustanovi rođene su četiri bebe.Na bolničko liječenje ukupno je primljeno 58 pacijenata, a 41 je završio hospitalizaciju i otpušten je kući.