OBS Naslovna white 2018

U posljednjih 48 sati u Covid odjel Opće bolnice „ Prim. dr. Abdulah Nakaš“ na hospitalizaciju je primljeno sedam pacijenata, a dva su završila bolničko liječenje na ovom odjelu i otpušteni su kući.
Od ukupno 62 pacijenata, koliko ih je jutros na hospitalizaciji u Covid odjelu, 8 je na intenzivnoj njezi, 4 pacijenta su na respiratoru–invazivnoj mehaničkoj ventilaciji, a 4 na visokom protoku kiseonika.
Tokom prethodna dva dana ukupno je 51 pacijent primljen na hospitalizaciju u Opću bolnicu , a 47 je otpušteno iz ustanove. Urađeno je 1.596 pregleda, 11 operacija, 9 poroda i pruženo je 4.444 zdravstvene usluge.
Inače, pacijenti ove zdravstvene ustanove, u pismima koja nam šalju , rad medicinskog osoblja ocjenjuju najvišom ocjenom. U nastavku donosimo utiske pacijenata sa odjela hiruške intenzivne njege.

Miro pismo