dongastr

Kompanija Net Solution d.o.o. Sarajevo, uručila je vrijednu donaciju Općoj bolnici „ Prim.dr. Abdulah Nakaš“, kojom su klimatizirane dvije endoskopske sale na odjelu za gastroenterologiju. Predstavnici ove zdravstvene ustanove i Net Solution d.o.o. su izvršili primopredaju donacije, uz uzajamnu zahvalnost i želje za uspjeh u daljem radu.
Inače, Interno odjeljenje i gastroenterohepatološki odsjek Opće bolnice je postigao značajan iskorak u radu , a ove sedmice je planirano uvođenje još jedne nove procedure ERCP ( endoskopsko retrogradni holangio pankreatografija) ,koja je rijetkost u našoj regiji, a kojom se snimaju žučni i pankreatični vodovi i terapija suženja zaglavljenog kamena i tumora.
Ranije su uvedene dvije složene procedure i to Terapijski endoskopski ultrazvuk kojim se vrši pregled i biopsija unutrašnjih organa, pankreasa ili uvećanih limfnih čvorova, tumora na zidu jednjaka i želudca te Spiralna enteroskopija, najnoviji oblik i pristup pregledu i terapiji tankog crijeva.