istovremeni kardio i neurološki pregled 2

Prof. dr. Edin Begić, pacijentica i dr. sci.med. Amel Amidžić

Na odjelu za kardiologiju Opće bolnice “ Prim. dr. Abdulah Nakaš “ Sarajevo, a pod vođstvom prof. dr. Edina Begića i dr. sci. med. Amela Amidžića, za pacijente s verificiranim ishemijskim promjenama u moždanom parenhimu koje su povezane anatomskom strukturom interatrijalne pregrade (pregrade između dvije srčane pretkomore) radi se simultano transtorakalna ehokardiografija i transkranijalni Doppler.

Medicinski tim ovaj pregled radi s ciljem otkrivanja i utvrđivanja da li je defect “Foramen Ovale Apertum”, uzrok nastanka ishemijskih promjena moždanog tkiva. Pregled je bezbolan i u BiH jedino se radi u Općoj bolnici u Sarajevu. Svi pacijenti koji imaju verificiranu ovu dijagnozu mogu se javiti u našu Ustanovu, na Kabinet za kardiologiju.

E uputnica

BHAAAS Special interdisciplinary educational event