"Upravljanje otpadom i sprečavanje nastanka opasnih i otrovnih tvari na području Kantona Sarajevo, adekvatnim zbrinjavanjem infektivnog otpada'', naziv je projekta koji će biti implementiran ove godine u Općoj bolnici "Prim. dr.Abdulah Nakaš".

potpis ugovora MO 2015
Projekat je podržalo Ministarstvo prostornog uređenja Kantona Sarajevo.Na javnom konkursu koji je održan krajem prošle godine ,Bolnica je konkurisala sa projektom,a Ministarstvo je osiguralo nepovratna sredstva u iznosu od 240.000,00 KM.Radi se o projektima iz namjenskih sredstava Federalnog fonda za zaštitu okoliša. Ugovor o sufinansiranju između Ministarstva prostornog uređenja KS i Bolnice potpisan je u utorak, 20. 01. 2015. godine.
potpis ugovora MO 2015-1

Već postojeći objekat u kojem se zbrinjava infektivni otpad planiranim radovima će biti unaprijeđen, a zamjenom dotrajale opreme povećat će se obim i kapacitet radova.
Implementacijom projekta uspostavt će se i integralni sistem zbrinjavanja infektivnog otpada, kao i energetska efikasnost.
Brojne su opasnosti do kojih može doći zbog neadekvatnog postupanja s otpadom, koji nastaje u zdravstvenim ustanovama, a infektivni otpad čini najopasniji i najveći dio medicinskog otpada.Opća bolnica "Prim. dr. Abdulah Nakaš" Sarajevo u svim segmentima rada slijedi modernu praksu poslovanja .Tako je i sa zaštitom životne sredine, kao općeg dobra,koja je u vrhu naših prioriteta.