U Općoj bolnici uspješno završena akcija darivanja krvi

U Općoj bolnici “Prim. dr. Abdulah Nakaš” u Sarajevu, a u organizaciji Odsjeka za transfuzijsku medicinu, Zavoda za transfuzijsku medicinu F BiH i Crvenog križa/krsta općine Centar, danas je uspješno završena akcija dobrovoljnog darivanja krvi.

Tokom četiri sata, koliko je trajala ova akcija, odazvale su se 32 osobe, od čega je, poslije pregleda, krv dalo 30 davalaca.

Uz uposlenike Opće bolnice “Prim. dr. Abdulah Nakaš” pozivu su se tradicionalno odazvali i učenici Tursko-bosanskog Sarajevo koledža. Krajnji cilj akcije je ne samo prikupljanje dovoljnih količina krvi već i promocija davalaštva.

Krv je lijek, a čovjek je glavni izvor ovog lijeka. Ovom akcijom naši uposlenici su pokazali šta znači dati jedan vrijedan dio sebe da biste pomogli drugima.

Organizatori se zahvaljuju svim davaocima.

Darivanje_krvi_1Darivanje_krvi_2Darivanje_krvi_3Darivanje_krvi_4Darivanje_krvi_5