Opća bolnica „Prim. dr. Abdulah Nakaš“ 10. maja navršila je 147 godina postojanja i rada. Tim povodom upriličeno je prigodno druženje zaposlenika i nedavno penzionisanih radnika.

Direktorica ove zdravstvene ustanove prof. dr. Sebija Izetbegović čestitala je svojim uposlenicima Dan bolnice.

Dan_bolnice2013_1

Obraćajući se prisutnima, direktorica je stavila akcenat na budući razvoj ustanove i na poboljšanje uslova rada koji će doprinijeti kvalitetnijim uslugama za pacijente. U tom smislu već je počela realizacija kapitalnih ulaganja kako bi se poboljšalo zatečeno stanje u Općoj bolnici.

Osim obnavljanja opreme, u planu je i poboljšanje kadrovske strukture  te provođenje programa specijalizacije.

Zaposlenici su također informirani da se veoma intenzivno radi na sanacionom programu koji bi trebalo da omogući da bolnica kraj godine dočeka na pozitivnoj nuli, a da se očekuje i moguće pozitivno poslovanje.

S tim ciljem novi menadžment je već preduzeo mjere u tom pravcu, kao i one koje se tiču potpune primjene Kolektivnog ugovora za zaposlenike.

Direktorica je najavila da će Opća bolnica, u saradnji sa Zavodom zdravstvenog osiguranja, u dogledno vrijeme putem PAC sistema ostvariti vezu s drugim zdravstvenim ustanovama u kantonu što će omogućiti da pacijent samo jednom vadi nalaze.

Završavajući svoje obraćanje, prof. Izetbegović naglasila je da vjeruje u napredak ove ustanove, te da se nada kako će se već naredne godine i sljedećeg 10.maja, Dana bolnice, moći vidjeti i konkretniji pokazatelji.

U ime sindikata ustanove okupljenim zaposlenicima obratio se i prim.dr. Dragan Stevanović.

Dan_bolnice_2013-2

Čestitajući prisutnima Dan bolnice, dr. Stevanović je u kratkim crtama podsjetio na put njenog razvoja od '92 do danas. Istakao je da je za 21 godinu postignuto mnogo, te da su zaposlenici ove bolnice na mnogim profesionalnim poljima bili začetnici i prvi.

Dr. Stevanović je naglasio da su zaposlenici ove bolnice uvijek bili jedinstveni kao kolektiv, da su ljudi najveća vrijednost ove kuće, te je u to ime pozdravio prisutne nove penzionere i tom prilikom im uručio prigodne poklone.

Dan_bolnice_2013-3

U sklopu proslave Dana bolnice za uposlenike je održana i akcija dobrovoljnog darivanja krvi koja je uspješno završena.