20191027 135939Mr.sci.med.dr. Nermina Polimac Gorana i dr. Naida Tiro, specijalisti neuropsihijatrije u Općoj bolnici „Prim. dr. Abdulah Nakaš“, učestvovale su na nedavno održanom XXIV po redu Svjetskom neurološkom kongresu u Dubaiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Kongres je organizirala Emirates Neurology Society (EMINS)-najveća neurološka organizacija u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i redovni domaćin regionalnih i međunarodnih konferencija a ideja je svjetski napredak neurologije u znanstvenim i kliničkim aspektima.
Ovaj stručni skup je okupio vodeće znanstvenike, stručnjake za javno zdravstvo, kreatore politike, kako bi pretvorili nedavne važne znanstvene neurološke pomake u djelovanje u trenutnom kontekstu značajnih globalnih ekonomskih izazova.
Doktorice iz Opće bolnice, Polimac Gorana i Tiro, su imale čast i privilegiju da budu učesnice ovog impozantnog neurološkog događaja i da dobiju informacije o novim kliničkim istraživanjima, smjernicama i terapijskim pristupima, koji se koriste u najsuvremenijim svjetskim neurološkim centrima.

20191027 135702Ciljevi Kongresa su :
• Okupiti svjetske znanstvene stručnjake, kako bi katalizirali i unaprijedili znanstvena saznanja o neurologiji, predstavili najnovija otkrića i promovirali i poboljšali znanstvenu saradnju širom svijeta.
• Okupiti vođe zajednice, znanstvenike i vođe politika kako bi promovirali i poboljšali programsku saradnju radi učinkovitijeg rješavanja regionalnih, nacionalnih i lokalnih reakcija na razvoj neurologije širom svijeta i prevladali prepreke koje ograničavaju pristup prevenciji, njezi i uslugama.
• Angažirati ključne, nove i netradicionalne lidere širom svijeta u razvoju i sudjelovanju u kongresnom programu.
Na kongresu su obrađene aktuelne teme kao što su:
• Ataksija i cerebralni poremećaji
• Autoimuni poremećaji
• Autonomni poremećaji živčanog sustava
• Dječja neurologija
• Infekcije CNS-a
• Demencija
• Epilepsija
• Funkcionalni poremećaji i bihevioralna neurologija
• Glavobolja
• Metaboličke i mitohondrijske bolesti
• Bolest motornih neurona