Hemofarm 1

Lejla Osmanović, menadžerica medicinskog tima u Hemofarmu i Hana Bejtović, saradnica za pristup tržištu u ovoj kompaniji, uručile su danas donaciju prim. dr. Zlatku Kraviću, direktoru Opće bolnice „Prim. dr. Abdulah Nakaš“, koja se sastoji od dva monitora za praćenje vitalnih funkcija pacijenata -Vista 120 , njemačkog proizvođača Dreger (Draeger).
Direktor Kravić je zahvalio Hemofarmu na vrijednoj donaciji kazavši da se radi o najsavremenijim monitorima koji u realnom vremenu pokazuju tjelesnu temperaturu, pritisak, puls i saturaciju kiseonika, a imaju priključak i za EKG.
-Monitore možemo nastaviti koristiti i kada prođe pandemija i svakako će olakšati rad medicinskom osoblju u zbrinjavanju najugroženijih pacijenata. Medicinsku opremu je sada teško nabaviti , uz to je i skupa , i zbog toga se zahvaljujemo Hemofarmu, regionalnom farmaceutskom lideru ali i društveno odgovornoj kompaniji, što pomaže naš zdravstveni sistem - kazao je direktor Kravić.
-Tokom ovog izazovnog perioda naš primarni zadatak je bio da osiguramo uslove za nesmetanu proizvodnju i dovoljno lijekova za naše građane, i mi smo uspjeli u tome. Pored toga željeli smo da pomognemo zajednici i zdravstvenim ustanovama i to smo kontinuirano i radili- kazala je Lejla Osmanović,menadžerica medicinskog tima Hemofarma i napomenula da je ova kompanija osigurala ukupno 30 monitora za praćenje vitalnih funkcija i to po 15 za oba bh. entiteta i da će svi biti isporučeni zdravstvenim ustanovama do kraja ove sedmice. Naglasila je da je ovo čin podrške prijateljstva pouzdanog partnera kakav je Hemofarm.