Popuniti prazne krevete

Najavu otvorenja novog privremenog izolatorija u sarajevskom Studentskom domu na Bjelavama, prokomentarisao je prof. dr. Ismet Gavrankapetanović, direktor Opće bolnice „ Prim.dr. Abdulah Nakaš“ tokom gostovanja u Jutarnjem programu TVSA.
-Smatramo da se prvo trebaju popuniti prazni bolnički kapaciteti a tek onda otvarati ustanove kao što su Studentski domovi ili Zetra. Trenutno je na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu slobodno hiljadu postelja. Ranije smo predlagali Vaskularnu kliniku, koja je bila tri godine prazna i zaključana a potpuno je funkcionalna. Ovih dana u ovaj objekat je počelo useljavanje Pulmologije. Sada delegiramo novo rješenje: Infektivnu kliniku na KC, -rekao je ovom prilikom direktor Gavrankapetanović. Naglasio je da će Opća bolnica poštovati odluke Kriznog štaba i pomoći konstruktivnim prijedlozima koliko može u situaciji kada osoblje ove ustanove zbrinjava osamdeset posto pacijenata .
Inače, današnjem sastanku Kriznog štaba Kantona Sarajevo, vezano za privremeni izolatorij na Bjelavama, prisustvovale su dvije doktorice iz Opće bolnice, anesteziolozi prim. dr. Davorka Matković i dr. Elma Vukotić.